2η Θέση στον Ευρωπαϊκό Διαγωνισμό Φωτογραφίας

Διαγωνισμός Φωτογραφίας

Μια ακόμη διάκριση για την Περιβαλλοντική Ομάδα του σχολείου μας και το ΕΕΕΕΚ Αγίου Δημητρίου.

Η φωτογραφία με την οποία συμμετείχαν στον Ευρωπαϊκό Διαγωνισμό Φωτογραφίας EWWR23/PHOTO CONTEST(European Week for Wasrte Reduction) που ήταν αποτέλεσμα της σύμπραξης και της συνεργασίας του 1ου Γυμνασίου Αγίου Δημητρίου με το ΕΕΕΕΚ Αγίου Δημητρίου κατέκτησε τη 2η θέση .

Συγχαρητήρια στις ομάδες και των δύο σχολείων και στις επικεφαλής καθηγήτριες κ. Αικατερίνη Ασημακοπούλου (1ο Γυμνάσιο Αγίου Δημητρίου) και  κ. Έφη Χρυσού (ΕΕΕΕΚ Αγίου Δημητρίου), που απέδειξαν ότι η  σύμπραξη και η  συνεργασία  μαθητών/τριών τυπικής και μη τυπικής εκπαίδευσης στο πλαίσιο της συνεκπαίδευσης και της συμπερίληψης παράγουν εξαιρετικά αποτελέσματα!