Παρουσίαση εκπαιδευτικών προγραμμάτων και Ομίλων του 1ου Γυμνασίου σχολικού έτους 2023-2024

Την Τρίτη 28 Μαΐου  2024 πραγματοποιήθηκε μία πολύ όμορφη εκδήλωση στο αμφιθέατρο του σχολείου μας με την παρουσία μαθητών/τριών, εκπαιδευτικών και κηδεμόνων στην οποία παρουσιάστηκαν οι Εκπαιδευτικοί Όμιλοι και τα Εκπαιδευτικά Προγράμματα  που υλοποιήθηκαν στο σχολείο μας κατά το σχολικό έτος 2023-2024.

Συγκεκριμένα παρουσιάστηκαν τα εξής εκπαιδευτικά προγράμματα και Όμιλοι:

1. Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα : eTwinning «Am I singing a Great Poem? Υπεύθυνη καθηγήτρια : Κόλλια Αθηνά (ΠΕ 86).
  2. Όμιλοι Προγραμματισμού- PHYSICAL COMPUTING -STEM για αρχάριους και προχωρημένους . Υπεύθυνος καθηγητής : Κοϊμάς Αναστάσιος (ΠΕ 04.01) & συμμετέχουσα καθηγήτρια : Φερεντίνου Αναστασία (ΠΕ 04.01).
  3. Όμιλος Φιλαναγνωσίας και Δημιουργικής Γραφής : Υπεύθυνη καθηγήτρια : Μάμαλη Ελένη (ΠΕ 06 ).Συμμετέχουσες καθηγήτριες : Μητροπούλου Σμαραγδή (Φιλόλογος)& Παπαγεωργίου Αικατερίνη (ΠΕ 06).
  4. Περιβαλλοντικό Πρόγραμμα : Κλιματική Αλλαγή . Ο πλανήτης εκπέμπει SOS. Υπεύθυνη καθηγήτρια : Ασημακοπούλου Αικατερίνη (ΠΕ 04.05).
  5. Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας:   «Όμιλος Σχολικής Διαμεσολάβησης».Υπεύθυνος καθηγητής : Παπαδάκης Δημήτριος (ΠΕ 06).Συμμετέχουσες καθηγήτριες : Μάμαλη Ελένη (ΠΕ 06) & Παπαδοπούλου Δάφνη   (ΠΕ 06).
  6. Πολιτιστικό Πρόγραμμα: Η διαχρονικότητα του Edgar Dekas: Perfomance και κλασικό μπαλέτο στο χθες και στο σήμερα :  Υπεύθυνη καθηγήτρια : Περρή Αλεξάνδρα (ΠΕ08 ). Μπορείτε να το δείτε ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2024

Μπορείτε να δείτε φωτογραφίες και videos  από την παρουσίαση των  Ομίλων και Προγραμμάτων παρακάτω:

Δείτε  την παρουσίαση του Ομίλου προγραμματισμού – PHYSICAL COMPUTING-STEM  ΕΔΩ

Κλιματική αλλαγή  Τα παιδιά παιζουν παιχνίδια Περιβαλλοντικό όλη η ομάδα