Συμμετοχή και διάκριση του σχολείου μας στο Interschool Rhetoric Conference 2024

Το σχολείο μας συμμετείχε στο  Interschool Rhetoric Conference 2024 (1o Διασχολικό Συνέδριο Ρητορικής)  που διεξήχθη από 29/3 έως 31/3 στο 9ο Γυμνάσιο Αθηνών με συνδιοργανωτές το 1ο Πρότυπο Γυμνάσιο Αθηνών και το 1ο Πρότυπο ΓΕΛ Αθηνών και συμμετοχές από Γυμνάσια και Γενικά Λύκεια όλης της Αττικής.

Πρόκειται για συνέδριο ρητορικής στα Αγγλικά που βασίζεται στο Model United Nations (MUN), δηλαδή μία προσομοίωση των διαδικασιών του ΟΗΕ.

Συμμετείχαν 12 μαθητές/τριες και από τις 3 τάξεις με συνοδούς/συμβούλους τους/τις  εκπαιδευτικούς ΠΕ06 Δημήτριο Παπαδάκη, Δάφνη Παπαδοπούλου, Βιολέττα-Χαρά Πεντίκη.

Διάκριση έλαβε η Δήμητρα-Δανάη Μανουλάκη του Α3 που ψηφίστηκε Best Junior Delegate στην επιτροπή World Health Organisation

Ρητορικοί Αγώνες