Επίσκεψη στο Πρότυπο Κέντρο Εκπαίδευσης και Αποκατάστασης «Πόρτα Ανοιχτή» στο πλαίσιο του eTwinning.

1  3θ

Την Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 2023 μία ομάδα μαθητών/τριών του σχολείου μας που συμμετέχει στο Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα eTwinning “ Am I singing a great poem?», επισκέφτηκε το Πρότυπο Κέντρο Εκπαίδευσης και Αποκατάστασης «Πόρτα Ανοιχτή» ,που εδρεύει στην Αργυρούπολη.

Οι μαθητές/τριες και οι εκπαιδευτικοί ξεναγήθηκαν στο  χριστουγεννιάτικο  bazaar, έπαιξαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια  και κάλαντα στους/τις παρευρισκόμενους/ες και παρακολούθησαν μία συγκινητική  παράσταση από τους/τις  μαθητές/τριες  του Κέντρου «Πόρτα Ανοιχτή».

2Θ

Παράλληλα, η επίσκεψη αυτή εντάσσεται σε ένα ευρύτερο πλαίσιο δράσεων και εκδηλώσεων του σχολείου μας, που σκοπό έχουν την ανάπτυξη της ενσυναίσθησης. της συμπερίληψης και της καλλιέργειας της ανοχής και του σεβασμού στη διαφορετικότητα .

Υπεύθυνη καθηγήτρια του προγράμματος : Κόλλια Αθηνά – ΠΕ 86

Συνοδός καθηγήτρια : Λουκάτου Ελένη – ΠΕ 02 ΕΑΕ