Ηλεκτρονικές εγγραφές μαθητών/τριών στην Α Λυκείου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες .

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη των Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ., ΕΠΑ.Λ. και Π.ΕΠΑΛ. για το σχολικό έτος 2022-2023 παρακαλούμε να διαβάσετε προσεκτικά το παρακάτω έγγραφο οδηγιών και να συμπληρώσετε την Υπεύθυνη Δήλωση κηδεμόνα. Η συγκεκριμένη Υπεύθυνη Δήλωση. θα πρέπει να συμπληρωθεί και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες, εφόσον υπάρχουν, και εν συνεχεία και οι δύο Υπεύθυνες Δηλώσεις (μία από κάθε κηδεμόνα), να επιστραφούν στη σχολική μονάδα με κάθε πρόσφορο τρόπο. Επισημαίνεται ότι στις δύο Υπεύθυνες Δηλώσεις. θα πρέπει να ταυτίζεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας και ο ένας γονέας/κηδεμόνας να έχει επιλέξει το πεδίο 3α και ο άλλος το 3β. Σας εφιστούμε την προσοχή για τη σωστή συμπλήρωση των στοιχείων, ώστε να μην υπάρξουν προβλήματα  ταυτοποίησης στην ηλεκτρονική εγγραφή των μαθητών/τριών στην Α΄ Λυκείου.

ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΟΔΗΓΙΩΝ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ

ΥΠ ΔΗΛΩΣΗ ΚΗΔΕΜΟΝΑ Ε-ΕΓΓΡΑΦΕΣ